Admin

All-Stars



All-Stars are selected by coaches or players from teams participating in LESAA tournaments.  Players who participated in championship games are indicated with an *.

Girl All-Stars

Red Team
Div 1 Finalist - Calvin - Lindsay Brown *
Acadie A - Rilynn Williams *
Calvin A - Maggie Munt *
Acadie B - Kennedy Smith
Div 2 Champion - Loughborough - Anna Barton *
Loughborough - Silka Olivet *
Welborne - Kayla Gendron
Cataraqui Woods - Erica Mark
Vanier - Sophie Saunders-LAmbert
Truedell - Alana Van Hooser *
Perth Road - Lola Kenney *
Selby - Ashlyn Baker
GREC - Shelby Cota
Storrington - Lyndsay Pare
Bath - Carissa Masters *
Elginburg - Marissa Kingston
Joyceville - Paige Mallen *
NAEC - Katelin Thibodeau

Blue Team
Div 1 Champion - Acadie - Marnie Evans *
Vanier A - Olivia Delishe
LaSalle - Sadie Watkins-Southward
Calvin B - Tristan Vince
Div 2 Finalist - Odessa - Giselle Griffin *
Odessa - Ceci Dimock *
Harrowsmith A - Samantha Dean
Lancaster - Sam Edward
Southview A - Lynton Brown
Sinclair - Keely Sakell
TPCS - Bianka Jackson
Southview B - Willow Brant
Henderson - Sararose Cloutier
Prince Charles - Chloe Goodberry *
Rideau Heights - Izzy Bush
Harrowsmith B - Claire Seymour
Amherstview - Brooke Clarkson
Glenburnie - Katie Leeder *

Boy All-Stars

Red Team
Div 1 Finalist - LaSalle - Simon Thompson *
Acadie A - Yiorgo Rowe *
Calvin A - Andrei Neder
Vanier B - Robbie MacWilliam
Div 2 Champion - Loughborough - Beau Reade*
Loughborough - Noah Macdougall *
Welborne - Sam Closs
Cataraqui Woods - Nolan Gaffney
Calvin B - Kaiden Cox
Truedell - Lincoln Avery
Perth Road - Blake Bencze *
Bayridge - Carter Brown
Elginburg - Ethan Hanley *
Bath - Carson Gagnon
GREC - Sam Howard
Henderson - Jackson MacLean
Fairfield - Jacob Boal
NAEC - Ryder Phillips *


Blue Team
Div 1 Champion - Acadie - Jake Playter *
Vanier A - Jonah Fy
LaSalle - Cole Brunet *
Acadie B - Daniel Fitzgerald
Div 2 Finalist - Lancaster - Aaron John *
Lancaster - Aaron John *
Harrowsmith - Dylan Hill
Odessa - Derek Li
Southview - Luke Paul
Sinclair - Reed Gee *
TPCS - Zach Warner
Selby - Dylan Kemp
Holsgrove - Hayden Barber
Storrington - Seth Cavanagh
Amherstview - Emmanuel Diaz
Prince Charles - Ethan Detlor *
Joyceville - Carter Swim *
Glenburnie - Keegan Spellman